ازدواج غزال

غزال هم رفت ...

درزمستان سال گذشته که برای اولین بار غزال رو دیدم همون لحظه ای که تو خیابون اصلی سربندر در سایه روشن هوا او را دیدم متوجه شدم که من زیاد نظرش رو جلب نکردم با این حال سوار ماشین ام شد و بعد از کلی چرخ زدن تو سربندر برای پیدا کردن محلی مناسب بالاخره سر از کافی چارلی در ناحیه در اوردیم . صحبت کردیم و فردای آن روز وقتی از رابطی که ما رو به هم معرفی کردیم شنیدم که محترمانه جواب منفی داده است خیلی ناراحت شدم نامه ای بهش نوشتم و در اون گفتم که ایرادی نداره و محترمانه خداحافطی کردم . نامه ام موثر بود چون حرف دلم بود و وقتی داشتم اونو می نوشتم اشکهام جاری بود لابد او رو هم احساساتی کرده بود که تصمیم اش رو عوض کرد و قرار یه ملاقات دیگه رو با من گذاشت یکی دوبار دیگه هم با هم دیدار کردیم حتی اومد تو خونه ام نشست و با هم چای و نسکافه خوردیم .

ولی من ته دلم از قیافه ظاهری او خوشم نیومد چشماش ریز بود و دماغش خیلی تو ذوق می زد . وقتی برای اخرین بار اومد پیشم تو راه برگشت از ممکو چند بار پرسید تکلیف من چیه و لابد انتظار داشت بهش جواب مثبت بدم . ولی من چیزی نگفتم و او هم فهمید که من نظر مثبتی ندارم حالا وضع برعکس شده بود !

و قتی برای آخرین بار اس داد گفت : عکس هامو رو از کامپیوترت پاک من و بزن روی سی دی بده برام بیارند .

منم گفتم باشه و دیگه نه او اس داد و تماس گرفت و نه من .

پیش خودم گفتم به این زودی ها ازدواج نمی کنه شاید یه مورد بهتر به تور من خورد اگه هم نخورد اون هست می رم باهاش ازدواج می کنم ولی ...

همین چند روز پیش شوهر خواهرش بی مقدمه  گفت که  راستی غزال ازدواج کرد ! و من خیلی متعجب شدم چون باید حداقل چند ماه پیش بهم می گفت که چنین ماجرایی در جریانه شاید من نظرم رو عوض می کردم ! بهرحال گفتنش بهتر از نگفتنش بود درسته که من زنگ نزدم ولی خب من نمی خواستم مزاحمش بشم ولی اون می تونست بهم یه اس بده که من دارم ازدواج می کنم .

همانطوریکه که اگر من هم می خواستم ازدواج کنم یه جورایی به اطلاع اون می رسوندم . شاید اونم نظری داشته باشه .

دلم گرفت از اینکه ما انسانها در این عصر اینترنت و ارتباطات مثه جزیره های جدا از هم هستیم از حال هم بی خبریم یه اس که هیچ هزینه ای نداره هم به همدیگه نمی دیم . شاید بخاطر اینکه در چنبره خودخواهی و غرور و تعصب بیجا گرفتاریم . ( خودم رو هم می گم ) ولی من سعی کردم پای بند این سنت های دست و پاگیر نباشم .

غزال دختر خیلی خوبی بود از نظر اخلاقی همونی بود که من می خواستم خوش اخلاق و صرفه جو و با متانت و کم حرف . یه بار که با هم رفته بودیم قنادی پانیز ؛ بهش گفتم هر شیرینی که می خوای انتخاب کن . رفت و ارزون ترین نوع شیرینی رو انتخاب کرد که یه جعبه اش شد 9 هزار تومن در حالی که وقتی خودم براش شیرینی می گرفتم سه برابر این مقدار می شد! معلوم بود دختر خیلی قانع و صرفه جویی هست. سادگی و معصومیت اش خیلی برام رقت انگیز بود دلم نیومد حتی جواب منفی بهش بدم .

ولی خب منم یه سلیقه ای دارم دلم می خواد طبق اون عمل کنم . شاید دارم اشتباه می کنم ولی نمی خوام تو دلم بمونه که بعداً چرا با یه خانوم زیبا و خوش اندام ازدواج نکردم؟

 

.........................30 آبانماه 1391 –

/ 8 نظر / 3 بازدید

تنها فرصت زندگیتو از دست دادی بیخودی آخرش تنها میمونی... یک بار یکی از شما خوشش اومد[چشمک]

آخه تحفه ايد شما مردا كه بهت خبر ميداد خوب نخواستي كه نخواستي به ...... نظر من اينه كه انتظاراتت غير منطقيه توي اين شرايط واقعيت رو بپذير و دلو بزن به دريا

من كه نميخوام ناراحتت كنم شايد يه روز اتفاقي كه منتظرش هستي پيش بياد(عشق) به شرط اينكه از اين خودخواهيات دس برداري چقد ميخواي تكروي كني و فكر كني عقل كلي ديگه واست نظر نميذارم چون ظاهرا عصبانيت ميكنم اما از صميم قلب واست آرزوي سعادت دارم دختر هم خودتي من متاهلم داداشي

حق با توست هم تند مينويسم هم طنز نيش داريه ببخش واقعا ببخش

زردالو

دختر خیلی عاقلی بوده که به شما نگفته دارم شوهر میکنم. وقتی جواب منفیه، آدم باید اون شخص رو بندازه دور از ذهنش. شما چه انتظارایی داری! ضمناً وقتی قیافه کسی به دلت نمیشینه به نظر من به هیچ وجه به خاطر خوبی های دیگش باهاش ازدواج نکن. قیافه ممکنه عادی بشه، اما به دل ننشستنش هیچ وقت عادی نمیشه. اینو از من بشنو پسر جان :)

زهرا.ش

"پیش خودم گفتم به این زودی ها ازدواج نمی کنه شاید یه مورد بهتر به تور من خورد اگه هم نخورد اون هست می رم باهاش ازدواج می کنم ولی ..." دومین باره که این جمله رو توی وبلاگتون می خونم،یک اشتباه رو دو بار تکرار نمی کنین،قشنگ 30 ،40 باری تکرار می کنین تا کاملا مطمئن شین که اشتباهه!! "ولی خب منم یه سلیقه ای دارم دلم می خواد طبق اون عمل کنم . شاید دارم اشتباه می کنم ولی نمی خوام تو دلم بمونه که بعداً چرا با یه خانوم زیبا و خوش اندام ازدواج نکردم؟"ولی اگر مجبور بشین که تا آخر عمرتون تنها بمونین چی؟؟این دیگه چه وسواسیه که شما دارین؟؟باور کنین یه مشاوره می تونه بهتون کمک کنه ها!!

زهرا.ش

توی اطرافیانم بودن دخترایی که به دروغ به پسر مورد علاقه شون می گفتن من خواستگار دارم تا برن خواستگاریشون،اون موقع ها فکر می کردم چه حربه احمقانه و بچگانه ای،و حالا باورم نمی شه که اون حربه تا چه حد کارآمده،تا حدی که باعث ازدواج نکردن شما شده!! یک خانم که داره سر و سامون می گیره ،تمام تلاشش رو می کنه که رد پای مرد های دیگه رو از زندگیش پاک کنه،هرگز نمی توینن انتظار داشته باشین که خانم هایی که می رین خواستگاریشون زنگ بزنن که فلانی،من دارم ازدواج می کنم!!

زهرا.ش

خب مگه مراجعه به روانشناس ایرادی داره آقای تحصیلکرده؟؟ چرا بهتون بر می خوره جناب روشنفکر؟؟در عصر امروز درگیری های زندگی انسان مدرن اون رو به روانشناس محتاج می کنه!!پس مشاوره نشون دهنده روانی بودن نیست!!چطور این رو نمی دونین؟؟ در ضمن همین که غزال احساس خوشبختی می کنه واسه خودش و شوهرش کافیه!!آدم با همسرش تو بیابون باشه،اما در معرض سالخوردگی تنها و بیکس نباشه!