یکی از دلایل ازدوج نکردن زنان

 

یکی از دلایل ازدوج نکردن زنان

تجربه ناموفق از روابط قبلی

در همین اطراف ما فراوان هستند زنانی که یک بار ازدواج کرده اند و طلاق گرفته اند و بیوه شده اند  و یا نامزدبوده اند و یا فقط عقد کرده اند و چون شوهر قبلی آنها تو زرد از آب در آمده است برای همیشه نسبت به همه مردها بی اعتماد شده اند این تعمیم دادن بدی های یک مرد به همه مردها عقیده ای بسیار غلط است ان ضرب المثل قدیمی را که می گوید : مردها همه سروته یک کرباسند را فراموش کنید هر انسانی چه مرد و چه زن برای خودش دنیایی دارد  ویژه و منحصر بفرد .

مردهای مختلف را بررسی کنید

هم برای مردان و هم برای زنان اولین گزینه ای که برای ازدواج پیش آمد لزوماً همسر مناسب شما نخواهد بود افراد مختلف را ببینید . توصیه من به دخترها این است که وقتی خواستگاری برای آنها می آید قبول کنند حتی اگر شرایط شما را نداشته باشد من اگر دختر بودم و 20ساله و مردی 40 ساله به خواستگاریم می امد بازهم قبول می کردم او را بپذیرم شاید شرایط اش خوب بود در این حالت اختلاف سنی چه اهمیتی دارد ؟! اگر هم نبود که شما ضرری نکردی می آید دسته گلی و شیرینی برای شما می آورد با دیدگاههای او آشنا می شوید و تجربه ای کسب می کنیدو می رود . ایرادش چیست ؟ شما حتی می توانید به خودتان ببالید که خواستگارهای متعددی از هر طبقه و سنی داشته اید !

ناامید نشوید

اگر آشنایی و حتی ازدواج شما با یک مرد ؛ خوب از آب در نیامد ایرادی ندارد مردهای دیگر را امتحان کنید حتی اگر مجبور شوید ده نفردیگر را هم وارد زندگی خود کنید این کار را انجام دهید بالاخره جوینده یابنده است و شما انشاء اله مرد رویایی مورد علاقه خود را پیدا خواهید کرداز آن مردهای رویایی که خانوم هلن می گوید : یک مرد رویایی هم بد نیست ! " نه تنها بد نیست اتفاقا خیلی هم خوب است مردها وقتی عاشق زنی بشوند دیگر او را رها نمی کنند مطمئن باشید . این واقعه برای خود من اتفاق افتاده است که عاشق کسی شده ام که با زندگی من هم همخوانی نداشته است و سطح سواد و خانواده اش خیلی پائین تر بوده است ولی حاضر نبودم او را بابهترین دتر دنیا عوض کنم !

تجربه های تلخ را فراموش کنید

بله توصیه من به همه خانوم ها این است که اگر تجربیات بدی  از ازدواج‌های قبلی  داشته اند همه آنها را بوته فراموشی بسپارند و زندگی جدیدی را برای خود شروع کنند باور کنید این عمر کوتاه دو روزه  ما انسانها  کوتاه تر از آن است که بخواهیم در تنهایی و انزوا آنر ا سپری کنیم من این کار را کردم و الان عمیقاً پشیمانم . افسوس از آن همه سالهای ارزشمندی که می توانست وجود یک زن گرمی بخش خانه ام باشد ولی از این گرما استفاده نکردم و در سرمای تنهایی و عزلت لرزیدم !

روابط عاطفی شکست خورده :

گاهی یکی دیگر از دلایلی است که خانم‌ها را از ازدواج دور می‌کند. نه فقط ازدواج، روابط عاطفی شکست خورده  است و دوستی های ازبین رفته و بی اعتمادی ناشی از آنها مانع از وارد شدن آنها به یک رابطه طولانی مدت می شود. حالا فرض کنید فلان خانم با فلان پسر ارتباطی داشته است که مورد سوء استفاده قرار گرفته است این را نباید به همه مردان و پسران تعمیم داد  خود دخترها مقصرند دخترها نباید رات خودشان را در اختیار مردان قرار دهند . بدترین کاری که در این مورد می توان کرد اشتباهی بود که هدی انجام داد یعنی قبل از اینکه ماجرای ازدواج او با سام قطعی شود شب پیشش خوابید و حالا این خانم بدون بکارت باید دنبال سام بدود و التماس کند که بیا و با من ازدواج کن ! و معلوم است که این تقاضا هیچوقت پذیرفته نمی شود چون سام فکر می کند وقتی هدی به این راحتی پیش من خوابیده است لابد بغل صدنفر دیگر هم خوابیده است ؟! دخترها در روابط عاطفی باید کاملا!ً خوددار و صبور باشند .

من با خانمی برای ازدواج قرار داشتم اسمش مینا بود حتی حاضر نشد دستش را بدست من بدهد !

تجربیات تلخ دیگران

این هم گاهی مزید بر علت می شود تا دخترها و زنها قید ازدواج را بزنند . اگر خانمی تجربه بدی داشته است این مربوط به زندگی او می شود عزیزم شما نباید فکر کنی که لابد برای شما هم این اتفاق می افتد شما برو زندگی خودت را شروع کن این تجربه ها فقط می تواند هشداری برای شما باشد که گامهای اشتباه برنداری و مواظب باشی نه اینکه بنشینی و حرکت نکنی .

خیال پردازی را کنار بگذارید

دخترها بویژه وقتی در سنین پائین هستند بدنبال یافتن شوهر رویایی آنقدر می مانند تا زمان از دستشان می رود . غافل از اینکه بهترین زمان برای ازدواج یک دختر همان اوایل دهه دوم زندگی یعنی حدود 20 تا 23 سالگی است . باوری زنان در 24سالگی در اوج است و معلوم است که اگر بخواهند طعم زندگی ولذت جنسی را بچشند باید در همین زمان باشد موکول کردن این زمان به بعد از فارغ التحصیل شدن و منتظر ماندن برای آمدن شوهر رویایی فقط وقت شما را از دست می دهد . من حتی پا را از این فراتر می گذارم و می گویم اگر هم همسر مورد علاقه اتان را پیدا نکردید فعلاً با یک نفر که شرایطی بهتری دارد ازدواج کنیداگر نخواستید و نتوانستید ادامه دهید قبل از بچه دار شدن جدا شوید . تا دست کم طعم زندگی زناشویی را چشیده باشید . این بهتر نیست تا اینکه به سرنوشت محترم خانم دچار شوید که در سن 43 سالگی مجبور شده با مردی 53 ساله و بیوه که سوادی ندارد و خیلی سطح اش پائین تر از خودش است ازدواج کند ؟ تازه ازدواج یک دختر در 43 سالگی چه مزه ای دارد ؟ هیچ . چون ایشان در آستانه یائسگی است علاوه بر اینکه بچه دار شدنش هم کاملاً پر ریسک  است و احتمال زائیدن نوزادی معیوب و بیمار زیاد است .

شرح این هجران و این سوز جگر .... این زمان بگذار تا وقت دگر !

 

28 تیرما8ه 1392

/ 2 نظر / 4 بازدید
مهدی

سلام دوست من وبت عالیه اینو جدی میگم راستی توهم یه سربه انجمنم بزن و اگه مقام پلیس یا کاربر ویژه خواستی بگو تا سریع بهت بدم اگه هم مقامی نمیخوای لاقل یه سربزن ممنون www.yazd-city.orq.ir

angin

من همون موارد اول رو فقط خوندم من که اصلا خوشم نمیاد هر کی خواستارم باشه پاشه بیاد خواستگاری.