بهشت گمشده ام لیلا !

بهشت گمشده ام لیلا !

در ایران و همین استان فارس مناطق زیادی وجود دارند که بنام کلی بهشت گم شده نامیده می شوتند یکی از این بهشت های گمشده  در تنگ بستانک واقع است که  دره ای زیباست که در حوالی شمال شرقی  دشت کامفیروز  است .

ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1740 متر است. این دره در میان کوه های نسبتا مرتفع در مرز انتهایی دهستان های کامفیروز و بیضا در شهرستان های مرودشت و سپیدان پدید آمده است. جالب است که من هر چه در روی نقشه نگاه کردم نامی از کامفیروز ندیدم !

 

در ابتدای روستای مهنجان =مهنگان که در دامنه کوه های شمال بشرقی  و غرب  دشت کامفیروز قرار دارد، خطی سبز شروع می شود و به طرف شرق  امتداد می یابد. این خط سبز، در عمق دره و حاشیه رودخانه مملو از درختان بید و چنار است.

 تنگ بستانک در حوزه آبریز سد درودزن واقع شده است. همجواری تنگ با دریاچه سد درودزن و نزدیکی آن به مناطق سردسیر و زیبای تنگ گنبیل، آبشار مارگون، تنگ براق، چشمه شش پیر، قلعه رنج، برم فیروز و دیگر مناطق ییلاقی این منطقه را به یک مجموعه وسیع و زیبای گردشگاهی تبدیل کرده است دیدار من از این منطقه به سال 1388 بر می گردد که حوالی آذرماه به این منطقه رفتیم .

خاطره آن را هیچگاه فراموش نمی کنم چون در همین جا بود که برای اولین بار از نزدیک با لیلا خانم  آشنا شدم که فقط صدای ظریف اش را هنگام آواز خواندنش برای دختران می شنیدم ولی بعد آشنایی ما عمیق تر شد و چه عکسهای زیبایی که از او گرفتم .

او همواره بعنوان بخشی از خاطرات جاودان زندگی ام در آمده است . هر چند بی وفای بود و مرا رها کرد و رفت

/ 7 نظر / 3 بازدید
سلام

سلام به تو بيا تو فارم فا دات کام به پرو فايل من هم توش سر بزم مهســـــــــا منتظرم

سلام

سلام به تو بيا تو فارم فا دات کام به پرو فايل من هم توش سر بزم مهســـــــــا منتظرم

مهسا

سلام خوبی؟

مهسا

وبلاگت خیلی جالبه خوشم اومد

محبوبه صالحی

چقدر یه آدم ... یه دختر ... میتونه اینقدر با احساسات یه آدم دیگه بازی کنه ؟ وای ! خدا رو شکر ... کسی با احساسات من بازی نکرده ! بهش فکر نکنید .. نمیخوام قضاوتش کنم ! من دارم راجع به این لیلایی که نوشتید و ازش خوندم و یه چیزایی فهمیدم مینویسم ( البته این واقعا مهمه که اون چه دعوایی راه انداخته و به چه بهانه ای گذاشته رفته و ... اصلا شاید هم حق داشته ! [نیشخند]) نمیدونم شاید اصلا نسبت دادن این حرفها به لیلای واقعی ظلم باشه در حقش .. میگم که راجع به این لیلا باید بگم اصولا بعضی ها ... بعضی های دیگه رو گیر میارن ! ... این چه عشق و علاقه ایه که از بین بره ... ادامه دارد

محبوبه صالحی

به تنفری تبدیل بشه که طرف همه چیز و رها کنه و بره ! آدم ها یه چیزی دارن به نام عادت ! یه دوستی دارم اصولا هیچی حالیش نمیشه .. خیلی سطحی نگره اما یه حرف خیلی خوبی میزنه همیشه وقتی دوست پسراش ولش میکنن میگه آدم به یه خرگوش عادت میکنه اگه چند وقت پیشش باشه جدا شدن ازش واسش سخت میشه ! چطور بعضیا اینقدر انسانیت ندارن ، تا دروز قربونت صدقه ات میرن ، امروز سر یه چیزی اخم و تخم میکنن و فردا به هم میزنن! اه ... حرص میخورم از دست بعضیا ! اه ... باید متنفر شد از این آدما ... آرزو میکنم کسی رو پیدا کنید که لیاقتتون رو داشته باشه و اصلا لیلا حتی اسمش هم فراموشتون بشه ! اه لیلا ... لیلا ! ببینمت تو رو فقط! [عصبانی]

فاطیما-رشت

آٰروم باش محبوبه جان![لبخند]