ملاقات با شیما در ممکو

ملاقات با شیما در ممکو

 

امروز 7 دیماه صبح با شیما بودم با قیافه ای کاملاً عربی درست مثل خواننده های عرب با لبهای غنچه ای و چشمهایی که اگر چه کوچک بودند ولی خیلی جذاب و نافذ بود . اندام خیلی خوبی داره و بسیار خنده رو . بهم خیلی خوش گذشت . دیگه هیچوقت اسم شیما رو از یاد نمی برم . سالها پیش که از سر ناچاری KTV2  رو نگاه می کردم یه مجری داشت به اسم شیما امین که خیلی جذاب بود از اون موقع با نام شیما آشنا شدم . اینم توضیحی درمورد نام شیما و معنی آن :

شیما(اسم عربی ) در فارسی به معنی دختر خالدار است. همان طوریکه می دانید خال در زبان ادبیات فارسی به معنای"  نشان " و استعاره از زیبایی است و زمانی که به فرد نسبت داده شود  یعنی شخص نشانه‌دار و به معنی  زن زیبا و نشانه دار .

اما شیما اسم خواهر رضاعی محمد پیامبر می‌باشد و تلفظ صحیح آن sheima است.

 

در بین این اسیران، ‹شیما›، خواهر رضاعی رسول خدا نیز دیده می‌شد. او وقتی دید مسلمانان آنها را با تندی و خشونت به‌سوی اردوگاه می‌برند، صدا زد: ‹ای مردم! ‹قدری آرام‌تر[ به خدا من خواهر رضاعی صاحب ‹و بزرگ[ شما هستم›.

ولی مسلمانان که او را نمی‏شناختند، سخنش را باور نکردند و آنها را با همان وضعیت نزد رسول خدا ( صلّی الله علیه وآله وسلّم ) بردند. هنگامی که به محضر آن حضرت رسیدند، شیما به رسول خدا ( صلّی الله علیه وآله وسلّم ) عرض کرد: ‹یا رسول الله ( صلّی الله علیه وآله وسلّم ) ! من خواهر رضاعی شما هستم›.

/ 3 نظر / 4 بازدید
محبوبه صالحی

چرا باید عکسش را بگذارید توی اینترنت ؟ خودش راضی هست؟

محبوبه صالحی

آهان این شیما جابریه ! عکس هاشون تو اینترنت ریخته![نیشخند]

محبوبه صالحی

این خانم چه اصراری دارند اینقدر خودشان را مطرح کنند... حتی هیچ زیبایی خاص و شگفت انگیزی هم ندارند!