توصیه ای دوستانه به :

سامان و هدی

مقدمه :

ازدواج های امروزی، فرد محور تر است. یعنی دختر و پسر پیش از آنکه پای خانواده ها به میان بیاید، تصمیم به شناخت همدیگر می گیرند و وقتی مطمئن شدند این آشنایی عاقبت خوبی در پی خواهد داشت، ماجرا را رسمی و علنی می کنند. این آشنایی برای عده ای جدی است و برای عده ای بیشتر فرم دوستی های گذرا را دارد که شاید به ازدواج ختم شود و شاید هم نشود 

تفاوت هدف از رابطه دوستی با جنس مخالف

دختران معمولا تصور می کنند که برای یافتن همسر مناسب باید در یک رابطه احساسی با پسران دخیل شوند. اما واقعیت این است که در اکثر مواقع پسرانی طالب ارتباط دراز مدت، پنهانی، و احساسی و عاطفی با دختران هستند که شرایط ازدواج را ندارند و مایلند این خلاء را با یک رابطه دوستانه با یک یا چند دختر پر کنند و برای این کار از دادن قول ازدواج ابایی ندارند.

عده زیادی از دختران برای همرنگی با دوستان و فاصله گرفتن از سنت ها، به درخواست های دوستی پاسخ مثبت می دهند و امیدوارند که این دوستی به ازدواج ختم شود. در این شرایط، طولانی شدن دوستی، عمق گرفتن آن و نزدیک شدن بسیار زیاد دختر و پسر به هم، برای دختران معنای قطعی شدن ازدواج را دارد. مثلا دختر خانمی فکر می کند حالا که 6 سال با یک نفر دوست بوده، امکان نداره بتونه  بدون اون  زندگی کنه  و بی شک طرف مقابل هم او را برای ازدواج در نظر داره

 

دوستی هایی برای پر کردن اوقات فراغت

دوستی هایی که بنا به گفته دختران و پسران جوان بابت آشنایی بیشترشان با جنس مخالف و پر کردن اوقات فراغت به نحوی شادمانه !! صورت می گیرد و گاهی برای توجیه عملکرد خود دم از شناخت برای ازدواج می زنند . دوستی هایی که شروع آن ساده اما عواقب آن سخت جبران نا پذیر است . بخصوص برای دختران که در این گونه دوستی ها بیشترین ضرر را در قالب شکست عاطفی تا هتک حرمت های اخلاقی باید متحمل شوند .

دوستی های خیابانی،

شاید این دوستی ها  برای دختران نوجوان و جوان به نظر راه شادی باشه ولی مطمئنا اونا رو به جایی نمی برد .

در واقع بیراهی است که ره به ترکستان دارد و جز گرفتار شدن در فحشا چیز دیگری عاید آنها نمی کند. این روش گذران اوقات فراغت در واقع ویروسی خطرناک است که به جان اندیشه ها و اخلاقیات دختران نوجوان می افتد و آن تفکر ساده خوش گذرانی در اوقات فراغت را تبدیل به عادتی بیمارگونه در ارتباط گیری های نامعقول می کند . منجلاب این گونه گرفتاری ها و عادات غیر اخلاقی که زاییده دوستی های خیابانی است می تواند انسان را تا مرحله بدنامی و فحشا فرو ببرد.

هدی که تکلیف اش مشخصه . قصد داره ازدواج کنه و تصمیم اش هم قطعیه و بنظرم ایشون کار درستی می کنه . ولی روی سخنم با سامانه که بنطرم هنوز تکلیفش با خودش معلوم نیست .

این پسرها هر روز یک بهانه ای برای قطع  رابطه دارن  و امروز و فردا می کند: درسم تمام شود، سربازی بروم، کار پیدا کنم، پس انداز داشته باشم، موافقت خانواده را جلب کنم و...

ببین آقای سامان ازدواج کردن یه نقطه عطف مهم در زندگیه و بنظرم شما الان شرایط خوبی برای ازدواج داری تنها مشکلت خدمت سربازیه که اون بنظرم مشکلی نیست و حل میشه .اشتباه منو تکرار نکن منم هم سن تو که بودم صدها دختر دوست داشتن باهام ازدواج کنن ولی حالا دخترای ترشیده هم برام کلاس میذارن و ناز می کنن ! روزگار همینه . همیشه نیرو و زیبایی و جذابیت جوونی وجود نداره باید قدر داشته های خودت رو بدونی . الان یه خونه تو ممکو داری یه کار و کاسبی هم راه بنداز و زندگیت رو شروع کن .

ایتالیایی ها میگن : اونکه به انتظار زمان می نشیند آن را از دست می دهد !

به همین جهعت بهت توصیه می کنم که اگه واقعاً قصد ازدواج داری بیا و مردونه  پا وسط بذار من هم تا جایی که بتونم کمکت می کنم که ازدواج کنی ولی اگه تصمیم نداری و نمی خواهی ازدواج کنی این دختره رو ول کن بره بهش صریحاً بگو که قصد ازدواج نداری چون تا همین الان هم بیش از حد به شما وابسته شده و هرچی پیش برین این وابستگی بیشتر هم می شه و هردوتاتون صدمه روانی می بینید .

باور کن که بازی کردن با احساسات آدما کار خوبی نیست ولو اینکه بصورت غیر عمد باشه من خودم خیلی از درگیری های احساسی و عاطفی داشتم

. کاش یه خانوم خوب مثه هدی به پست من می خورد که هم اندام خوبی داره و ا زاون مهم تر خیلی کدبانو و با سلیقه است . دختر خوشگل زیاد هست ولی مثه هدی خانوم کم پیدا میشه .

من اصراری ندارم که حتماً ازدواج کنی و یا الزاماً با هدی خانوم ازدواج کنی . این تصمیمی است که خودت باید بگیری . فقط میگم تکلیف خودت رو با خودت روشن کن وگرنه میشی مثه من که بعداز گذشتیک عمر هنوز هم تکلیفم با خودم روشن نیست !

توصیه ای هم برای هدی دارم :

هدی خانوم باید اینو بدونین که از نگاه اغلب  پسرها اگر نگم همشون ، طولانی شدن یک رابطه دوستی با دختر که خانواده ها از آن اطلاع ندارند، به معنی گذرا بودن اون  رابطه است و به محض فراهم شدن شرایط ازدواجشان، یا به محض آنکه با فردی موجه تر و مناسب تر از شما رو به رو شوند، رابطه دوستی شان را خاتمه می دن . اینو یادت باشه .

................م.ت 20 مردادماه 1391 -